CTP ohlasuje akvizíciu priemyselného parku v Žiline

Spoločnosť CTP, developer priemyselných nehnuteľností so sídlom v Holandsku, ohlasuje akvizíciu priemyselného parku v Žiline. Ten pozostáva z existujúcich budov a pozemkov pre ďalší rozvoj v strategickej lokalite pri žilinskom letisku. Nový park poskytne po dokončení prenajímateľný priestor vo výmere 145-tisíc metrov štvorcových. CTP plánuje v najbližších dvoch rokoch investovať na Slovensku 200 miliónov eur, aby tak viac ako zdvojnásobil svoje súčasné slovenské portfólio 460-tisíc metrov štvorcových v 12 lokalitách.

CTP má v súčasnosti vo výstavbe 88-tisíc metrov štvorcových v lokalitách v Trnave, Košiciach a Prešove. „Našou stratégiou je rozšíriť našu sieť CTParkov do strategických lokalít naprieč Slovenskom, aby sme využili jedinečnú polohu krajiny, ktorá je prirodzenou bránou medzi východom a západom a spája Rakúsko, Poľsko, Českú republiku a Maďarsko,” povedal riaditeľ CTP Slovakia Stanislav Pagáč.

Spoločnosť získala priemyselný park, ktorý sa čoskoro stane novým CTPark Žilina Airport. Park v súčasnosti pozostáva z troch moderných priemyselných budov poskytujúcich 25-tisíc metrov štvorcových logistických priestorov s dlhodobým príjmom z prenájmu zabezpečeným v priemere na nasledujúcich sedem rokov, a priľahlých pozemkov s potenciálom vybudovať 120-tisíc metrov štvorcových dodatočného priestoru pre spoločnosti z fondu CTP.

Mesto Žilina sa nachádza na severozápade krajiny s tesnou blízkosťou k Českej republike a Poľsku cez hlavné diaľničné spojenia. Žilina sa nachádza v hlavnom slovenskom high-tech/automobilovom klastri sústredenom okolo Kia Motors, Huyndai a ďalších slovenských a poľských OEMs (pôvodná výroba). CTP už prevádzkuje CTPark Žilina, ktorý je umiestnený vo výrobnom závode Kia.

CTP patrí medzi top päť developerov a manažérov priemyselných nehnuteľností v Európe a je najväčší v strednej a východnej Európe. Vlastní viac ako 6,3 milióna metrov štvorcových logistických priestorov v ôsmich krajinách. Spoločnosť plánuje do roku 2023 rozšíriť svoje portfólio na 10 miliónov metrov štvorcových.

FOTO: eurobuildcee.com