Contera postaví v Žiari nad Hronom logistický park za 22 mil. eur

Developerská spoločnosť Contera vybuduje nový logistický park v Žiari nad Hronom. Najväčším nájomcom bude veľkoobchod s elektronikou Fast Plus. Podľa zámeru, ktorý firma predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), sú predpokladané investičné náklady na vybudovanie areálu 22 miliónov eur. Na pozemku v bezprostrednej blízkosti rýchlostnej cesty R1 plánujú začať stavať v treťom kvartáli tohto roka, predpokladané ukončenie výstavby je tretí štvrťrok 2023. Postupne tu vznikne 300 nových pracovných miest.

Ako spoločnosť informovala v tlačovej správe, pozemok pre budúci logistický park má celkovú rozlohu takmer 10 hektárov. Spoločnosť Fast Plus tu využije v prvej fáze logistickú halu s rozlohou 25-tisíc metrov štvorcových s možnosťou expanzie o ďalších 15-tisíc metrov štvorcových. „Hlavnou prednosťou budúceho Contera Parku Žiar nad Hronom je poloha prakticky hneď vedľa R1 do Banskej Bystrice (40 km), s čím súvisí výborná dopravná dostupnosť. Predpokladáme tu zvýšený dopyt od koncových a 3PL užívateľov,“ povedal Country Manager Contera SK Svetozár Rohoň.

Na hale budú tzv. zelené fasády, na strechách developer plánuje inštaláciu fotovoltaických panelov na výrobu časti vlastnej spotreby. V Žiari nad Hronom, rovnako ako vo všetkých ostatných parkoch na Slovensku, sa Contera zaviazala nakupovať už len zelenú energiu, teda energiu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov. Súčasťou areálu v Žiari nad Hronom budú aj odpočinkové zóny, nabíjačky na elektromobily, studňa na pitnú vodu alebo systémy opätovného využitia dažďovej vody.

Zdroj: SITA

Foto: Shutterstock