CEVA získala certifikáciu CEIV na manipuláciu s lítiovými batériami

Letecké nákladné stanice CEVA v Amsterdame a v Hongkongu už využívajú certifikát CEIV na manipuláciu s lítiovými batériami. CEVA Logistics je prvou spoločnosťou na svete, ktorá získala od IATA tento certifikát. Certifikácia potvrdzuje schopnosť každého zariadenia správne zaobchádzať s lítiovými batériami a skladovať ich. Certifikát potvrdzuje odborné znalosti zamestnancov firmy.

CEVA Logistics plánuje rozšíriť svoje certifikácie aj mimo Amsterdam a Hongkong na ďalšie pobočky v Ázii, Európe a Amerike. Spoločnosť sa zaväzuje poskytovať svojim zákazníkom spoľahlivé služby prostredníctvom kompletne certifikovanej siete leteckého nákladu v rámci riešení CEVA Batteries Solutions.

CEVA má značné skúsenosti s prepravou všetkých typov a veľkostí batérií pre zákazníkov v automobilovom, technologickom, zdravotníckom, spotrebiteľskom a maloobchodnom priemysle. Na automobilovom trhu spolupracuje CEVA v preprave batérií pre nové elektrické vozidlá so štrnástimi z 15 najväčších svetových výrobcov. S novou certifikáciou CEIV demonštruje svoje znalosti v oblasti regulácie a dodržiavania predpisov v oblasti prepravy potenciálne nebezpečného tovaru.

Hoci certifikácia posilňuje poverenia spoločnosti CEVA v oblasti leteckej nákladnej dopravy, je schopná podporovať zákazníkov počas celého životného cyklu batérií kombináciou zmluvnej logistiky a služieb riadenia nákladu nielen v leteckej, ale i v pozemnej a námornej doprave.

Riešenia CEVA Batteries sú kompatibilné komplexné globálne a lokálne logistické služby, ktoré zaisťujú integritu batériových zásielok zákazníkov. Portfólio programu CEIV spoločnosti IATA obsahuje tri ďalšie špecifické certifikácie: CEIV Pharma, CEIV Live Animals a CEIV Fresh.

Foto: CEVA Logistics

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.