CEVA sa stáva popredným logistickým hráčom v Afrike

S účinnosťou od roku 2021 rebranduje spoločnosť CEVA Logistics po akvizícii afrických špeditérov AMI a Manica na CEVA Logistics. Výnimkou je Manica v Zimbabwe, ktorá bude až do 1. januára 2022 označená ako „Manica a company of CEVA Logistics“.

CEVA sa chce stať popredným hráčom na celom kontinente v Afrike. V rámci tejto stratégie spoločnosť kúpila väčšinový podiel v AMI Worldwide a jej značkách AMI a Manica v júni 2020. Odvtedy sa tímy vo všetkých lokalitách spoločne zamerali na rebranding zariadení, vybavenia, IT a materiálov na rozvoj podnikania.

Táto úloha je teraz dokončená s účinnosťou od 1. januára 2021. Všetky miesta v Keni, Ugande, Tanzánii, Rwande, Burundi, Mozambiku, Botswane a Zambii budú postupne označené ako CEVA Logistics. V Zimbabwe a Malawi bude trvať rebranding ďalší rok. Od 1. januára 2021 sa v týchto dvoch krajinách používa značka „Manica a company of CEVA“.

Sieť spoločnosti CEVA Logistics pozostáva zo 42 krajín v Afrike a teraz má svoju značku v 21 krajinách. Všetkých 1300 zamestnancov sa po akvizíciách pripojilo k globálnej sieti CEVA Logistics s cieľom ponúknuť zákazníkom bezproblémovú sieť, uľahčiť pohyb nákladu v rámci Afriky a posilniť obchodné vzťahy so zvyškom sveta. Rozšírená africká sieť udržiava úzke vzťahy s materskou spoločnosťou CEVA, spoločnosťou CMA CGM Group, ktorá má v Afrike historicky silné kontinentálne zastúpenie.

Foto: Loadstar