CEVA Logistics je v druhej fáze nového rozvoja

Po počiatočnej prechodnej fáze reorganizácie, ktorá umožnila nasadenie nových procesov a definovanie ambicióznej stratégie pre návrat k ziskovosti, realizuje CEVA Logistics svoju druhú fázu rozvoja.

Nový podnikateľský plán je založený na niekoľkých strategických osiach: vývoj nových výrobkov, rozvoj siete v Afrike a juhovýchodnej Ázii, plán digitalizácie a investície do nástrojov IT najmä v oblasti riadenia nákladnej dopravy.

S cieľom uskutočniť druhú fázu rozvoja spoločnosť CEVA Logistics posilňuje svoju organizáciu. Novým generálnym riaditeľom sa stal Mathieu Friedberg (na snímke). Predtým bol hlavným viceprezidentom pre obchodnú a agentúrnu sieť skupiny CMA CGM.

Za hlavného prevádzkového riaditeľa bol vymenovaný Guillaume Col, ktorý bol generálnym riaditeľom Kuehne + Nagel pre Francúzsko a severnú Afriku. Michel Foulon sa stal hlavným informačným úradníkom. Predtým zastával rovnaké miesto v CMA CGM.

Frédéric Obala preberá novovytvorenú pozíciu riaditeľa pre transformáciu a digitál. Má rozsiahle skúsenosti s funkciami B2C a B2B v maloobchode, technike a médiách.

Gaultier de La Rochebrochard bol vymenovaný za generálneho poradcu. Rovnakú pozíciu zastával v niekoľkých nadnárodných spoločnostiach vrátane GL Events a Norbert Dentressangle. Spoločnosť CEVA Logistics opustil predošlý generálny riaditeľ Nicolas Sartini.