CEO cargo-partner bol zvolený za Logistického manažéra roka

Stefan Krauter, generálny riaditeľ globálnej prepravnej a info-logistickej spoločnosti cargo-partner, bol rakúskym časopisom „Verkehr“ ocenený ako „Logistický manažér roka“. Ide o uznanie mimoriadnej práce 65-ročného Rakúšana a spoločnosti, ktorú založil v roku 1983.

Medzinárodný týždenník „Verkehr“ každoročne udeľuje ocenenie za logistiku a predstavuje mimoriadne osobnosti a spoločnosti, ako aj inovatívne startupy z oblasti logistiky, aby ocenil ich úspechy a predstavil ich širšiemu publiku. Hlasovanie o „Logistického manažéra roka“ sa po deviatykrát uskutočnilo 18. novembra 2020. Čitatelia hlasovali aj za „Logistický startup roka“ a za „Logistickú značku roka“.

Víťazi sa určujú na základe hlasovania, ktorého časť tvorí rozhodnutie renomovaného odborného a poradného výboru a druhú časť online hlasovanie čitateľov týždenníka „Verkehr“. Na to, aby mohla byť spoločnosť alebo osobnosť nominovaná, musí dosiahnuť nadpriemerný výkon minimálne v jednej z nasledujúcich kategórií: ekológia, inovácia, ekonomika a efekt vzorového modelu (vzdelávanie a odborná príprava, kvalita, reputácia).

Stefan Krauter je potešený týmto uznaním vynikajúcich výsledkov spoločnosti, a to aj v náročných časoch: „Toto ocenenie si veľmi cením, pretože noviny Verkehr boli so mnou prakticky celý život. Vždy to bol dôležitý referenčný bod v čase veľkých zmien, kedy sa všetci musíme prispôsobiť mnohým výzvam, čo platí najmä tento rok.“

Život zasvätený doprave a logistike

Stefan Krauter je zakladateľom, jediným akcionárom a výkonným riaditeľom skupiny cargo-partner so sídlom vo Fischamende neďaleko viedenského letiska. Ako výkonný riaditeľ vedie logistickú spoločnosť s viac ako 130 pobočkami a zastúpením vo vyše 40 krajinách v západnej, strednej a východnej Európe, severnej a juhovýchodnej Ázii, na indickom subkontinente, v Oceánii a USA. cargo-partner je súkromný poskytovateľ komplexných info-logistických služieb, ktorý ponúka obsiahle portfólio riešení v oblasti leteckej, námornej, cestnej prepravy a skladovania. Spoločnosť má takmer štyridsaťročné odborné znalosti v oblasti informačných technológií a optimalizácie dodávateľského reťazca a navrhuje služby šité na mieru širokej škále priemyselných odvetví s cieľom vytvoriť konkurenčné výhody pre svojich zákazníkov po celom svete. Spoločnosť cargo-partner, ktorá bola založená v roku 1983, dosiahla za rok 2019 obrat vo výške 821 miliónov EUR a v súčasnosti zamestnáva po celom svete 3150 ľudí.

Na Slovensku pôsobí spoločnosť od roku 1993, zamestnáva 249 odborníkov a jej obrat v roku 2019 presiahol 50 miliónov eur.

FOTO: Esther Horvath / cargo-partner