cargo-partner zvládol množstvo časovo kritických dopravných výziev

Emergency riešenia leteckej a cestnej prepravy patria medzi špeciality tohto poskytovateľa medzinárodnej dopravy a logistiky. V niekoľkých posledných mesiacoch mala spoločnosť cargo-partner najrôznejšie príležitosti preukázať svoju odbornosť pri hľadaní najrýchlejších možných riešení – či už prostredníctvom leteckej prepravy, kamiónu, expresnej dodávky alebo vrtuľníka.

Napriek tomu, že globálne prepravné reťazce sa za posledný rok z veľkej časti vrátili do normálu, dopyt po núdzových riešeniach leteckou a cestnou dopravou zostal vysoký. Od začiatku roka 2022 cargo-partner vybavil stovky naliehavých žiadostí pre zákazníkov z celého sveta.

On-board kuriér z Číny do Maďarska

Tím cargo-partner obdržal požiadavku dopraviť 50 paliet najbližším letom z Číny do Maďarka. Poskytovateľ logistiky ponúkol expresné riešenie prostredníctvom prémiového leteckého nákladného dopravcu. Zrazu dostal tím cargo-partner informáciu, že dve z paliet musia do továrne zákazníka v Maďarsku doraziť ešte rýchlejšie, aby nedošlo k odstávke výroby. Tím vyslal svojho On-board kuriéra prvým voľným letom, aby tieto dve palety doručil. Akonáhle kuriér dorazil na letisko určenia, náklad bol okamžite expresne prevezený do továrne a úspešne sa tak podarilo predísť zastaveniu výroby.

On-board kuriér z Čiech do Mexika

Zákazník v Čechách zavolal cargo-partner s požiadavkou na okamžitú prepravu 15kg balíka do Mexika. Behom desiatich minút ponúkol tím cargo-partner riešenie a zákazník ho okamžite potvrdil. Vzhľadom k tomu, že nebol k dispozícii žiaden On-board kuriér, zarezervovala si letenku na najbližší let obchodná zástupkyňa cargo-partner. S balíkom osobne odletela len za štyri hodiny od prvého telefonátu. Balík bol doručený na druhý deň ráno, a tak bolo možné sa vyhnúť veľmi nákladnému zastaveniu výroby.

Preprava dodávkou z Írska do Francúzska

Popri mnohých žiadostiach o letecké Emergency prepravy, vybavujú rôzne časovo kritické zásielky aj tímy cestnej dopravy cargo-partner. Pred niekoľkými týždňami kontaktoval o polnoci tím vo Frankfurte zákazník. Spoločnosti bezprostredne hrozilo pozastavenie výroby a naliehavo potrebovala, aby boli diely z Írska dodané do ich továrne vo Francúzsku. Spoločnosť cargo-partner najskôr zvažovala možnosť vyslať vrtuľník, ale v túto hodinu nebolo k dispozícii žiadne letisko, ktoré by náklad naložilo. Preto tím vybavil dodávku, ktorá náklad vyzdvihla a dopravila na prvé dostupné letisko. Na druhý deň o 7 ráno bol už tovar pripravený pre výrobu.

Doprava vrtuľníkom do Maďarska

Klient z oblasti automobilového priemyslu, so sídlom v Maďarsku, zavolal cargo-partner a požiadal o urgentnú prepravu do výrobného závodu od jedného zo svojich dodávateľov. Spoločnosť cargo-partner ponúkla dve možnosti: Tovar mohol byť doručený dodávkou druhý deň ráno, alebo dodanie vrtuľníkom behom piatich hodín. Zákazník sa rozhodol pre druhé riešenie. Tovar bol vyzdvihnutý dodávkou a odvezený na najbližšie letisko, kde už čakal pristavený vrtuľník. Zásielka bola expresne doručená do výrobného závodu zákazníka a výroba tak mohla bez prerušenia pokračovať.

Jo Feiks, Corporate Director Product Management Air Cargo v cargo-partner, je hrdý na dobrú prácu Emergency tímov: „Od začiatku pandémie sme sa veľmi rýchlo prispôsobili všetkým novým výzvam v dopravnom priemysle. Náš 24/7 EMERGENCY Desk v Ázii a Európe poskytuje nepretržitú dostupnosť, rýchle reakčné časy a flexibilné riešenia – od charterových lietadiel po vrtuľníky, On-board kuriérov, expresné dodávky a autá, alebo v mestách ako je Bangkok, dokonca doručenie motorkou. Keď ide o každú sekundu, uvedieme všetko do pohybu, aby sme vytvorili riešenie na mieru, v duchu nášho hesla: we take it personally!“

Foto: cargo-partner