cargo-partner rozširuje charterový program pridaním ďalšej linky do USA

Popri množstve charterových liniek medzi Áziou a Európou pridal cargo-partner nový charterový servis medzi Viedňou a Chicagom. Vzhľadom k napätej situácii na trhu hľadá veľa spoločností alternatívne prepravné riešenia, aby udržali svoje dodávateľské reťazce nenarušené. cargo-partner tak reaguje na zvýšený dopyt zákazníkov na tejto trase.

Letecká nákladná doprava zažíva v súčasnosti ďalší boom – nielen kvôli nedostatku kapacity z dôvodu zrušených letov s cestujúcimi, ale tiež kvôli rastúcemu odklonu od námornej prepravy smerom k leteckej preprave. Tento trend zosilnilo viacero faktorov a vývoj urýchlilo tiež preťaženie prístavov v Európe, Amerike a Ázii. Dopyt po spoľahlivých riešeniach leteckej prepravy je na vzostupe, najmä v automobilovom, high-tech a maloobchodnom sektore. Aby zákazníkom pomohla zachovať ich dodávateľské reťazce, ponúka cargo-partner komplexný charterový program.

Spojenie mezdi Viedňou a Chicagom každý týždeň

Od konca roku 2021 ponúka cargo-partner týždenný charterový program z Viedne na medzinárodné letisko Chicago O’Hare, pretože v poslednej dobe si zákazníci na tejto trase stále viac žiadajú riešenia leteckou nákladnou prepravou. Letisko Viedeň slúži ako ideálny hub pre strednú a východnú Európu, zatiaľ čo Chicago je strategickým východiskovým bodom pre distribúciu na stredozápade Spojených štátov. Okrem toho cargo-partner na oboch miestach prevádzkuje vlastné sklady a môže tak ponúkať flexibilné „door-to-door“ riešenia. Táto služba je vhodná pre kusové zásielky všetkých typov a spoločnosť dokáže vďaka vlastnej rozsiahlej sieti ponúknuť komplexné colné služby a služby logistiky poslednej míle. „Spoločnosť cargo-partner rozpoznala dopyt zákazníkov po vysoko časovo kritických prepravách na tejto trase a je schopná zaistiť okamžitú dostupnosť aj najrýchlejšie možné doby odozvy,“ vysvetľuje CEO cargo-partner, Stefan Krauter, prečo bolo rozhodnuté rozšíriť úspešný charterový program.

Ďalšie charterové spojenia medzi Áziou a Európou

Už od jari 2020 poskytuje cargo-partner pravidelné nákladné charterové lety z Hongkongu do Budapešti s tromi odletmi týždenne a tiež dvakrát týždenne z Budapešti do Zhengzhou a späť. Súčasťou tohoto programu sú aj lety z Frankfurtu do Zhengzhou a zo Zhengzhou do Kolína jedenkrát týždenne. Pre zaistenie kontinuity boli tieto charterové služby zriadené ako dlhodobý program.

Okrem toho cargo-partner od jari ponúka novú zbernú službu s týždennými odletmi z Hanoja a Ho Či Minovho Masta do Mníchova, Frankfurtu a Viedne. Toto „door-to-door“ riešenie zahŕňa vyzdvihnutie z akéhokoľvek miesta vo Vietname a doručenie do miesta určenia v Európe.

Charter Antonov-124 vyvoláva rozruch v Linzi

Naliehavá požiadavka na prepravu od zákazníka zo segmentu lifestyle nedávno prichystala unikátny pohľad na letisku v Linzi. Tím cargo-partner v Linzi spolu s kolegami vo Vietname zorganizoval časovo kritický transport z Hanoja do Linzu, a to charterom Antonov An124. Náklad tvoril tovar o hmotnosti viac než 92 000 kg v celkovom objeme 550 m³. Objednávka zahŕňala vyzdvihnutie na dvoch miestach vo Vietname, prípravu k preprave na 287 paletách, kompletné colné odbavenie a následnú ďalšiu distribúciu tovaru v západnej Európe pomocou celkovo dvanástich kamiónov.

Foto: Lati Salem