cargo-partner poskytuje odborné znalosti v oblasti potravín naprieč Európou

Spoločnosť cargo-partner sa strategicky zameriava na priemyselné riešenia pre potraviny a produkty podliehajúce skaze. Poskytovateľ logistiky nedávno rozšíril svoje portfólio služieb o nové služby skladovania, doručenia na poslednú míľu a služby s pridanou hodnotou, aby vyhovovali meniacim sa požiadavkám odvetvia.

Potravinársky priemysel prešiel od začiatku pandémie COVID-19 významnými zmenami, rastúcim dopytom po službách doručovania potravín a zvýšeným zameraním na kvalitu, hygienu a bezpečnostné štandardy. Aby uspokojila potreby svojich zákazníkov zareagovala spoločnosť cargo-partner na tieto výzvy modernizáciou svojich skladových kapacít, riešeniami na poslednú míľu a službami s pridanou hodnotou.

Praha: Sklad s regulovanou teplotou a preprava na poslednú míľu

Od otvorenia iLogistics Centra Praha v roku 2019 cargo-partner neustále rozširuje svoje logistické riešenia pre potraviny a rýchlo sa kaziaci tovar. Okrem IFS certifikácie pre logistiku potravín je sklad certifikovaný aj pre bio produkty v súlade s eko-nariadením EÚ. Skladový priestor je tvorený 3 500 m² v ambientnom (+15 až +25 °C) a 1 500 m² v chladenom (+2 až +8 °C) režime. Poskytovateľ logistiky okrem skladovania a služieb s pridanou hodnotou ponúka aj komplexné fulfillmentové riešenia pre kusové zásielky.
 
Jedným z klientov cargo-partner v Prahe je výrobca bio mliečnych výrobkov. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vysvetľuje: „Vzhľadom na ich krátku trvanlivosť vyžadujú mliečne výrobky prísnu kontrolu teploty a čo najrýchlejšie doručenie. cargo-partner zabezpečuje, aby sa produkty nášho klienta uchovávali pri konštantnej teplote +2 až +8 °C a aby sa k zákazníkom nášho klienta dostali rýchlo a bezpečne.“

Pre ďalšieho zákazníka v Českej republike, ktorý predáva čerstvé a hlboko zmrazené ryby, zabezpečuje cargo-partner celoštátne distribučné služby s neprerušeným chladiarenským reťazcom. Poskytovateľ logistiky prepraví kusové zásielky s hmotnosťou od 5 do 20 kg v rozsahu -23 až -21 °C a doručí ich v dvojhodinovom časovom okne až k dverám zákazníka.

iLogistics Centrum Sofia (Foto: cargo-partner)

Sofia: Montáž stojanov na predajné miesta pre výrobcu sladkostí

Vo svojom iLogistics Centre v Sofii v Bulharsku cargo-partner poskytuje skladovanie a služby s pridanou hodnotou pre popredného výrobcu sladkostí. Sklad je HACCP a TAPA-A certifikovaný, čo zaisťuje najvyššie štandardy bezpečnosti potravín a skladov. Pre výrobcu sladkostí cargo-partner spracováva približne 30 plných nákladných vozidiel týždenne. Poskytované služby zahŕňajú skladovanie, štítkovanie ako aj montáž súprav a predajných stojanov pre supermarkety.

Proces začína tým, že cargo-partner dostane objednávku na položky, ktoré sa majú umiestniť do výkladov, ako aj samostatnú objednávku na kartónový materiál na výrobu stojanov. Tím skladu cargo-partner potom presunie položky zo skladovacieho priestoru do co-packing zóny v medziposchodí. Po zložení predajných stojanov a naaranžovaní produktov podľa špecifikácií zákazníka ich cargo-partner pripraví na prepravu na paletách. Nakoniec sa presunú späť do skladovacieho priestoru, kde čakajú na objednávku odoslania na miesto predaja.

Turecko: 1800 t čerstvých rýb ročne

Pre kanceláriu cargo-partner v tureckom Izmire tvorí preprava čerstvých rýb významnú časť každodennej činnosti poskytovateľa logistiky. Izmir je tretie najväčšie mesto v Turecku a je domovom niektorých z najvýznamnejších vývozcov čerstvých rýb v regióne. So svojou pobočkou na letisku Izmir má cargo-partner ideálnu polohu na poskytovanie rýchlych služieb leteckej nákladnej dopravy. V roku 2020 logistický poskytovateľ spracoval približne 1800 t exportu čerstvých rýb a morských plodov z Izmiru. Okrem toho cargo-partner nedávno začal poskytovať svoje služby ďalším rybím farmám v celom Stredozemnom mori.

Srbsko: Prepravné riešenie pre vzorky jedla

V Srbsku je jednou zo špeciálnych odborných oblastí spoločnosti cargo-partner preprava vzoriek potravín. Miestni výrobcovia potravín pravidelne posielajú vzorky potenciálnym zákazníkom do strednej Európy alebo na Ďaleký východ. Spoločnosť cargo-partner im poskytuje všestranné riešenie leteckej prepravy vzoriek ovocia, zeleniny a pečiva citlivých na teplotu. Rozsah služieb zahŕňa vyzdvihnutie a doručenie v špeciálnych chladiarenských vozidlách, skladovanie s kontrolovanou teplotou v blízkosti letiska v Belehrade, krížovú kontrolu dokumentov, colné odbavenie a monitorovanie chladiaceho reťazca. Okrem toho vie cargo-partner poskytnúť baliace a chladiace zariadenia, ako sú kontajnery s kontrolovanou teplotou, suchý ľad a gélové obaly.

Foto: cargo-partner

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.