cargo-partner otvára svoju prvú pobočku v Grécku

Spoločnosť cargo-partner pokračuje vo svojej expanzii v juhovýchodnej Európe. Po otvorení prvej kancelárie v severomacedónskom Skopje v marci 2021, poskytovateľ logistických služieb teraz založil novú pobočku v gréckom Solúne. Nový tím spoločnosti cargo-partner tu bude poskytovať komplexné služby námornej, leteckej a cestnej dopravy z mnohých dopravných uzlov v Európe, USA, Ázii a Oceánii.

Strategická pozícia v Solúne

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vysvetľuje: „Naša nová pobočka v Solúne ťaží z vynikajúcej geostrategickej polohy mestského prístavu, ktorý je druhým najväčším kontajnerovým prístavom v Grécku, hneď po prístave Pireus. Solún je dôležitým námorným uzlom pre veľkú časť júhovýchodnej Európy. Je tiež veľmi blízko Severného Macedónska, Bulharska a Srbska, kde sme už zastúpení vlastnými pobočkami a v prípade Sofie a Belehradu i vlastnými skladmi. To že Solún predstavuje dôležitý spojovací článok v našej sieti v juhovýchodnej Európe, vďaka čomu môžeme našim zákazníkom ponúknuť ešte rýchlejšie a komplexnejšie logistické služby.“

Akvizícia spoločnosti Arrow Freight Services

Nové zastúpenie v Grécku vychádza z akvizície spoločnosti Arrow Freight Services, ktorá bola teraz premenovaná na cargo-partner Hellas P.C. Spoločnosť Arrow Freight Services, založená v roku 2012, v Grécku úspešne pôsobila niekoľko rokov. Nová pobočka spoločnosti cargo-partner v Solúne začína s tímom piatich zamestnancov pod vedením bývalého majiteľa spoločnosti Arrow Freight Services, pána Kostasa Polatida, ktorý je teraz Managing Director spoločnosti cargo-partner v Grécku.

Zameranie na námornú prepravu

Grécka pobočka spoločnosti cargo-partner sa v najbližšej budúcnosti zameria primárne na FCL a LCL riešenia v námornej preprave. Portfólio služieb spoločnosti v Grécku však zahŕňa tiež leteckú prepravu a komplexné riešenia typu door-to-door. Medzi najdôležitejšie obchodné trasy spoločnosti cargo-partner v Grécku patrí Stredomorie, severná Európa, USA, Egypt, Izrael, Ďaleký východ a Austrália. Solúnska pobočka bude poskytovať služby klientom z rôznych priemyslových odvetví, najmä z potravinárstva, strojárstva a stavebníctva.

Foto: Esther Horvath

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.