cargo-partner otvára nové kancelárie v Sydney a Brisbane

Po dvoch rokoch úspešného pôsobenia s kanceláriou v Melbourne, posilnila spoločnosť cargo-partner svoje zastúpenie v krajine investíciou do špedičnej spoločnosti Associated Customs & Forwarding (ACF). Akvizícia bola oficiálne dokončená k 1. augustu 2021. Týmto krokom získal medzinárodný poskytovateľ dopravy a info-logistiky dve nové lokality, Sydney a Brisbane, a rozšíril svoj tím v Austrálii na 35 zamestnancov.

Spoločnosť ACF bola založená v roku 1972 a je globálnym poskytovateľom služieb s IATA akreditáciou pre leteckú a námornú prepravu, colnú deklaráciu a zmluvnú logistiku. Spoločnosť prevádzkuje 3000 m² skladových priestorov v Sydney, vrátane colného skladu s „in-house” odbavením a karanténneho skladu, ktorý spĺňa požiadavky pre austrálske dovozné postupy.

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, je presvedčený, že spolupráca je výhodná pre obe spoločnosti: „Partnerstvo so spoločnosťou ACF dopĺňa naše existujúce portfólio služieb a produktov vďaka odborným znalostiam spoločnosti ACF v oblasti logistiky, služieb s pridanou hodnotou a riešení vnútroštátnej dopravy. Vďaka pridaniu Sydney a Brisbane do našej siete teraz dokážeme pokryť celé východné pobrežie Austrálie. Súčasne budú zákazníci spoločnosti ACF profitovať z komplexnej celosvetovej siete kancelárií, skladov a skúsených tímov cargo-partner.“

Jedna z kľúčových oblastí odbornosti spoločnosti ACF spočíva v e-commerce, ktorá je tiež jednou z deklarovaných oblastí strategického zamerania cargo-partner. Podobné kroky boli podniknuté v apríli 2021 v Nemecku, keď prebehla akvizícia spoločnosti Repalog, špecialistu na e-commerce, a táto fúzia je ďalším záväzkom cargo-partner pokračovať v investovaní a posilniť svoje pôsobenie a odbornosť v tomto segmente. Pridaním komplexných lokálnych manipulačných a colných služieb spoločnosti ACF do svojho portfólia, môže teraz cargo-partner ponúkať efektívne komplexné riešenia e-fulfillmentu pre zákazníkov z celej Austrálie.

Túto akvizíciu ďalej zjednodušuje skutočnosť, že obe spoločnosti už používajú logistickú platformu CargoWise, navrhnutú austrálskym vývojárom logistického softvéru WiseTech Global. V polovici roku 2021 zahájil cargo-partner postupné zavádzanie platformy CargoWise naprieč Áziou, Oceániou, Európou a USA, pričom dokončenie sa očakáva do marca 2023.

Foto: Esther Horvath