cargo-partner otvára druhú grécku kanceláriu v prístave Pireus

Nová pobočka v najväčšom námornom prístave Grécka dopĺňa rozsiahlu sieť cargo-partner v juhovýchodnej Európe a ponúka námorné, letecké a cestné door-to-door riešenia. Strategická poloha prístavu umožňuje cargo-partner dosiahnuť rýchlejšie tranzitné časy pre zásielky z a na Balkán.

Pol roka po tom, čo spoločnosť vstúpila do Grécka s kanceláriou v prístave Thessaloniki /Solún/, teraz otvorila druhú grécku kanceláriu v prístave Pireus. Tím cargo-partner tu ponúka komplexné služby námornej, leteckej a cestnej dopravy s osobitným zameraním na riešenia FCL a LCL v námornej doprave. Kancelária je v prevádzke a už vybavuje prvé objednávky zákazníkov.

„Pireus je centrom medzinárodného obchodu, pretože jeho poloha ponúka jedinečné výhody a je vstupnou bránou do hlavného mesta Grécka, Atén. Rozšírenie nášho pôsobenia do Pirea bolo ďalším logickým krokom v našej stratégii rastu.“ povedal Kostas Polatidis, Managing Director cargo-partner v Grécku.

Pireus je najväčším prístavom v Grécku a druhým najväčším prístavom v Stredozemnom mori, pričom v roku 2021 ním prešlo 5,3 milióna TEUs nákladu. Prístav priamo obsluhuje približne 6,5 milióna ľudí žijúcich v stredných a južných regiónoch Grécka, ako aj na gréckych ostrovoch.

Nová kancelária v Pireu je súčasťou strategickej expanzie spoločnosti cargo-partner v juhovýchodnej Európe. V marci 2021 otvoril poskytovateľ logistiky svoju prvú kanceláriu v Severnom Macedónsku, po ktorej nasledovala v októbri 2021 prvá grécka kancelária v Thessalonikách (Solúne). Prítomnosť cargo-partnera v Pireu teraz umožňuje rýchlejšie spracovanie importných zásielok a spája túto dôležitú bránu s existujúcou logistickou sieťou v Európe.

Door-to-door riešenia cez rozsiahlu cestnú sieť v juhovýchodnej Európe

Využitím svojich týždenných služieb cestnej prepravy vie cargo-partner dosiahnuť tranzitné časy jeden až päť dní z Pireusu do juhovýchodnej a strednej Európy. Sklady poskytovateľa logistiky v Sofii a Belehrade slúžia ako ideálne distribučné uzly.

„Naliehavé zásielky na Balkán sa často vykladajú v Pireu a následne sa prepravujú kamiónom do konečného cieľa, čím je možné dosiahnuť rýchlejšie prepravné časy v porovnaní s inými prístavmi.“ vysvetlil Kostas Polatidis. Prístav Pireus je navyše priamo prepojený s medzinárodným letiskom v Aténach a poskytuje možnosť celosvetovej prepravy tovaru leteckou nákladnou dopravou.

Pobočka Pireus slúži celému radu priemyselných odvetví. Miestny tím cargo-partner má špeciálne odborné znalosti v oblasti prepravy potravín s kontrolovanou teplotou, ako je ovocie a zelenina, ktoré tvoria veľkú časť gréckeho vývozu. Ďalším dôležitým exportným tovarom sú stavebné materiály, farmaceutické výrobky, stroje, hliník a plasty. V dovoze sú najvýznamnejšími odvetviami stroje, elektrické a elektronické komponenty, ako aj domáce potreby a odevy.

Foto: Esther Horvath