C.H. Robinson dodáva bezplatný nástroj na meranie emisií

Spoločnosť C.H. Robinson uviedla na trh nástroj Emissions IQ, ktorý pomáha zákazníkom merať emisie z ich prepravy. Nástroj, ktorý vyvinuli Massachusetts Institute of Technology (MIT) a americkou agentúrou na ochranu životného prostredia (EPA), je pre zákazníkov zadarmo.

Vo svojej pilotnej fáze už Emissions IQ pomohol 125 spoločnostiam znížiť svoje emisie uhlíka dovedna o 350.000 metrických ton ekvivalentov CO2. To je toľko uhlíka, koľko by emitovalo 39 miliónov galónov benzínu. „Môžete zmeniť iba to, čo môžete zmerať. Poskytnutím užitočnej technológie a údajov zvyšujeme nielen transparentnosť emisií v priemysle, ale vytvárame aj najlepšie stratégie pre zákazníkov na dosiahnutie zníženia  uhlíkových emisií,“ hovorí Angie Freeman zo spoločnosti C.H. Robinson.

Nedávna výskumná štúdia C.H. Robinson odhalila, že znižovanie uhlíkovej stopy bude aj v roku 2021 druhým najbolestivejším bodom zasielateľov. Počet spoločností, ktoré plánujú prijať opatrenia na jej zníženie, sa od minulého roka zdvojnásobil. Na postupný pokles emisií z dopravy však musia byť firmy najskôr schopné zmerať ich množstvo. Na pomoc im v tomto smere prichádza nástroj Emissions IQ. Nástroj analyzuje emisie zo všetkých spôsobov prepravy odosielateľa a automaticky poskytuje prehľadnú vizualizáciu produkcie uhlíka.

„Jedným z najnáročnejších aspektov záväzku dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2040 je kvantifikácia emisií z našich logistických operácií a implementácia stratégií na ich zníženie. Pokročilá technológia spoločnosti C.H. Robinson poskytla príležitosti na zlepšenie efektívnosti nášho dodávateľského reťazca. Domáce emisie uhlíka sa nám podarilo znížiť o takmer 1000 ton ekvivalentov CO2 a len za tri mesiace sme ušetrili viac ako 150 000 USD. Tento rok sme na dobrej ceste k štvornásobku,“ hovorí Scott Vollet zo spoločnosti Tempur Sealy.

Foto: Heavy Lift