Bystrický logistický park pomôže podnikateľom

Situácia, do ktorej sme sa dostali v súvislosti s COVID 19, nás všetkých prekvapila. No môže byť aj štartom do novej etapy, napríklad podnikateľskej. Už pred šiestimi rokmi, počas doznievajúcej krízy prišiel Martin Turčan, konateľ logisticko – priemyselného parku, s myšlienkou pomoci pre začínajúcich podnikateľov. Aj v tejto dobe chce ľudí povzbudiť k vlastnému biznisu. Štartujúcim projektom ponúka opäť konkrétnu pomoc.

Pred šiestimi rokmi, keď ekonomiku zasiahla kríza, pomohol Martin Turčan začínajúcim podnikateľom z okolia Banskej Bystrice. Vtedy poskytol priestory start-upovým projektom zdarma. Aj teraz prichádza s konkrétnou ponukou pre tých, ktorí sa počas karantény rozhodli zmeniť status zamestnanca a rozbehnúť vlastný biznis.

„Viacerí v tomto čase premýšľajú nad ďalším smerovaním. Táto povinná karanténa ich možno naštartuje k podnikaniu a k realizácii zámerov, ktoré už dávno mali v hlave,“ hovorí Martin Turčan, konateľ logisticko – priemyselného parku. „Tým, ktorí by sa chceli postaviť na vlastné nohy a pustiť sa do podnikania, sme sa rozhodli ponúknuť priestory v našom logisticko – priemyselnom parku za prijateľných podmienok. Chceme takto podporiť perspektívne biznisplány. Uvoľníme priestory, ktoré sme doteraz užívali pre našu potrebu a poskytneme ich potenciálnym záujemcom. Pomôcť im vieme napríklad aj pri založení firmy či iných administratívnych úkonoch, aby bol pre nich začiatok čo najjednoduchší.

Táto pomoc nie je zo strany konateľa spoločnosti v tejto dobe jedinou. Pred pár dňami, keď vypukla pandémia, ponúkol zdarma priestory firmám na zabezpečenie logistiky a skladovania hygienických potrieb či dezinfekčných prostriedkov pre obyvateľov alebo zdravotnícke, či iné subjekty až do doby ich vyskladnenia.

Martin Turčan, ktorý je aj poslancom mestského zastupiteľstva, nedávno tiež spustil na svojich stránkach poradenstvo pre firmy, SZČO, ale aj zamestnancov prostredníctvom video blogov. Kto má záujem o naštartovanie svojho podnikania a o nájom skladových či kancelárskych priestorov, nájde potrebné kontakty na www.variabb.sk.

Foto: archív TASR