Bezplatná pomoc podnikateľom s online výstavami

So zatvorenými prevádzkami, zrušenými výstavami a preorientovaním sa na online predaj v súvislosti s koronavírusom vznikla pred niekoľkými dňami na Slovensku iniciatíva #POMAHAME, ktorá umožňuje podnikateľom bezplatnú registráciu a vytvorenie online profilu na celosvetovom online výstavisku GLOBALEXPO.

„#POMAHAME je projekt určený pre všetkých podnikateľov, ktorí pocítili obmedzenia vzhľadom na šíriaci sa koronavírus. Slovenský start-up nezištne pomôže každej spoločnosti tak, že môžu bezplatne vystavovať na ktorejkoľvek z desiatok online výstav počas jedného roka,“ vysvetlil jeden zo zakladateľov GLOBALEXPO Ján Bielik. S GLOBALEXPO od počiatku úzko spolupracuje Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK).

 „Reštrikčné opatrenia pocítila takmer každá spoločnosť, preto sme sa rozhodli, že pomôžeme všetkým živnostníkom, mikro, malým a stredným podnikateľom s ich biznisom vo forme poskytnutia základných funkcií online výstaviska v štyroch jazykoch úplne zdarma. Podporujeme sa takto spoločne na reštart ekonomiky či už ste už vinár, stavbár, umelecký šperkár, predávate zdravotnícke vybavenie, športové potreby, potreby pre domácich miláčikov alebo detské oblečenie či iné,“ priblížil J. Bielik.

Online výstavisko vzniklo na Slovensku v roku 2019 ako internetová aplikácia s cieľom spájať slovenských vystavovateľov a svet. Aplikácia ponúka bezplatnú registráciu vystavovateľa a zároveň vytvorenie vlastného základného profilu pre mikrofirmy bez existencie vlastnej internetovej stránky. Medzi jej partnerov patria obchodné komory, ako aj organizátori fyzických výstav. Za posledný týždeň využilo príležitosť online vystavovať niekoľko desiatok spoločností, ktoré boli zasiahnuté ekonomickými následkami koronavírusu.

Spoločnosť navrhla projekt v reakcii na súčasnú situáciu, keď každá firma, či podnikateľ hľadajú alternatívne riešenia na úsporu firemných zdrojov. „Online služby zažívajú nevídaný rozmach a nie je nutné vysvetľovať ich opodstatnenie a výhody. Medzi vhodné nástroje ako spropagovať a prezentovať svoju firmu, činnosti, produkty alebo služby patria už stáročia veľtrhy a výstavy. Výstavnícky priemysel sa aj vďaka internetu mení a online výstavy podporujú fungovanie spoločností, ktoré majú aktuálne obmedzené podmienky na svoju bežnú prevádzku,“ dodal J. Bielik.