Bertling Logistics riadi dodávky pre ťažbu ropy

Spoločnosť Bertling Logistics podpísala ďalší päťročný kontrakt na logistické služby so spoločnosťou Tengiz Chevroil (TCO). Bude riadiť riadi dodávky materiálu a vybavenia do ropného poľa Tengiz v Kazachstane.

Ropné pole Tengiz je obrovská nádrž hlboko pod západnou kazašskou stepou s rozlohou viac ako štvornásobku Paríža a s priemerom ropného stĺpca 1,6 kilometra. Podľa spoločnosti Chevron, ktorá vlastní 50 % podiel v spoločnosti TengizChevroil, sa Tengiz radí medzi najhlbšie ropné nádrže na svete. V jeho blízkosti sa nachádza ďalšia obrovská nádrž zvaná Korolevovo pole.

V roku 2019 predstavoval podiel spoločnosti Chevron na čistej dennej produkcii priemerne 290.000 barelov ropy, 419 miliónov kubických stôp zemného plynu a 21.000 barelov kvapalných zemného plynu. Spoločnosť teraz pracuje na expanznom projekte s názvom Future Growth Project-Wellhead Pressure Management Project (FGP-WPMP), ktorý zvýši produkciu o ďalších 260.000 barelov denne. Ťažba prvej ropy z expanzného projektu je plánovaná na rok 2022.

Okrem dodávok pre spoločnosť Tengiz sa Bertling Logistics stane logistickým partnerom aj pre tento expanzný projekt, čo bude najväčší logistický program, do ktorého sa Bertling vo svojej histórii zapojil.

Spoločnosť Bertling Logistics bola založená v Nemecku pred viac ako 155 rokmi a odvtedy sa z miestneho charterového podnikania vyvinula na globálnu logistickú a prepravnú spoločnosť ponúkajúcu komplexné zasielateľstvo. Spoločnosť má sieť 45 kancelárií a 750 zamestnancov.

Foto: Chevroil