Bell 525 úspešne prešiel hlukovými testami

Bell 525 Relentless je o krok bližšie k tomu, aby sa stal prvou certifikovanou komerčnou helikoptérou na trhu so systémom fly-by-wire. Počas uplynulého mesiaca dokončil tím firmy Bell ďalšiu fázu testovania stroja. Hlukové testy sa uskutočnili na letisku Buttonwillow v Kalifornii, kde sú na to ideálne podmienky.

S ohľadom na súčasnú bezpečnostnú situáciu si členovia testovacích tímov museli držať dostatočný spoločenský odstup. „Naše monitorovacie stanice sú od seba vzdialené niekoľko desiatok metrov, preto sme potrebné dáta získali veľmi jednoduchým spôsobom a nemali sme pritom problémy s dodržiavaním bezpečného odstupu,“ vysvetľuje Mike Bucka, projektový manažér testovania zo spoločnosti Acoustical Analysis Associates, Incorporated. „Väčším problémom pre testovanie bolo nepriaznivé počasie, preto sme testovanie časovo rozvrhli tak, aby sme sa vyhli búrkam,“ dopĺňa Mike.

Na trhu rotorových lietadiel sa rozmohol obrovský dopyt po tichých strojoch. Niektoré veľké mestá v Spojených štátoch, napríklad San Francisco, sa už problémom akustických emisií zaoberajú. Začali výrazne regulovať lety ponad svoje územie. Bell 525 Relentless je vyvinutý ako najväčší komerčný produkt spoločnosti Bell s cieľom byť čo najtichším a čo najvýkonnejším strojom.

Platforma Bell 525 môže prepravovať až 16 pasažierov, ktorí budú vďaka zjemneným vibráciám, tichej prevádzke a moderným technológiám cestovať v maximálnom komforte. Zásluhou tvrdej práce a odhodlaniu tímu Bell je tiež o krok bližšie stať sa prvou fly-by-wire helikoptérou na svete.