Areál CEVA Logistics v Singapure má výstavný status

Montážne miesto s rozlohou 65.000 m2 v Singapure, ktoré CEVA Logistics prevádzkuje v mene spoločnosti Rolls-Royce, získalo výstavný štatút v globálnej sieti CEVA. V rámci logistických operácií vo svete dosiahlo toto prestížne ocenenie menej ako 30 spoločností. Treba totiž splniť prísne požiadavky.

Singapurský areál je jedným z mála zariadení v regióne SEAPAC (juhovýchodná Ázia a Tichomorie), pričom ako prvý v krajine dosiahol tento úspech. Pre Rolls-Royce je to globálne prvenstvo.

Výstavný status výstaviska dosiahla spoločnosť v priebehu roka, keď sa operačný tím usiloval splniť 138 požiadaviek v rámci 14 metrík vrátane BOZP, vizuálneho riadenia 5S, štandardizácie, udržateľnosti, pracovných pokynov, plánovania zdrojov, kvality – KPI, neustáleho zlepšovania, starostlivosti o zákazníka, školiacej komunikácie, analýzy ABC a bezchybnej prevádzky.

V rámci areálu je tím CEVA Logistics zodpovedný za príjem, správu zásob, skladovanie, vychystávanie a dodávku komponentov na montážnu linku motora Rolls-Royce. V rámci odosielania zásielok do iných krajín poskytuje tím na mieste aj globálnu exportnú službu. V areáli budú odborníci vykonávať mesačné kontroly, aby sa zaistil úplný súlad s dosiahnutým výrobným a logistickým procesom a tiež so zachovaním jeho stavu.

Foto: CEVA Logistics