Antonov a Rhenus spojili sily pri preprave energetického rotora

Spoločnosti Antonov Airlines a Rhenus Project Logistics USA dokončili urgentnú objednávku na prepravu 54-tonového rotora používaného pri výrobe energie z Ghany do Indie  a späť.

Rotor bol poškodený a bolo ho treba opraviť. Rhenus prenajal nákladné lietadlo do ktorého sa musel zmestiť rotor, ktorý meral 10,5 x 3,9 x 4,1 metra. Antonov An-124 vzlietol z letiska v Akkre a smeroval do indického Bombaja. Po oprave rotora sa vrátil späť so Ghany.

Antonov používal nakladacie zariadenie navrhnuté vlastným inžinierskym tímom, pričom vonkajšie žeriavy na nakladanie a vykladanie na letisku zabezpečoval Rhenus.

Experti spoločnosti Antonov vypracovali technické pokyny, zatiaľ čo odborníci z Rhenusu uskutočňovali nakládku tak, aby bol lopatkový rotor bezpečne ukotvený v trupe lietadla.

„Dopravná operácia tohto druhu si vyžadovala dobre koordinovanú prípravu a kroky oboch partnerov, ktorí urobili všetko preto, aby bolo možné bezpečne letieť s takýmto veľkým a ťažkým nákladom. Svoju flexibilitu sme zákazníkovi predviedli poskytnutím lietadla AN-124 v požadovaných termínoch aj počas mimoriadne rušného obdobia, čím sme minimalizovali akékoľvek narušenia, ktorým by mohol čeliť,“ konštatoval Vladislav Išchuk, obchodný riaditeľ spoločnosti Antonov Airlines.

Foto:  Heavy Lift