Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi obnovila zmluvu s Groupe CAT

Nová trojročná zmluva sa vzťahuje na objem 350.000 vozidiel ročne. Groupe CAT naďalej riadi vo Francúzsku správu prístavov vozidiel vyrobených v zahraničí a ich vnútroštátnu distribúciu z Le Havre, Montoir-de-Bretagne a Sète. Skupina bude pokračovať v distribúcii vozidiel vo Francúzsku, najmä posilňovať svoju pozíciu v oblasti Paríža a vo východnej časti krajiny.

V Belgicku bude prístavnú správu v Antverpách vykonávať Groupe CAT. Do jej kompetencie spadajú aj všetky zložené a distribučné operácie od spoločnosti Seneffe. Zahŕňa to prípravu, skladovanie a všetky súvisiace služby, ktoré ponúka Groupe CAT v krajinách Beneluxu (maľovanie, karoséria, transformácia a personalizácia vozidiel).

Dohoda sa vzťahuje aj na medzinárodné toky, pretože Groupe CAT pokračuje v distribúcii španielskej výroby z tovární v Palencii a Valladolidu do Francúzska. To isté platí pre toky z továrne Sandouville (Le Havre, Francúzsko) do Beneluxu.

Okrem udržiavania týchto aktivít Aliancia teraz zveruje Groupe CAT celú distribúciu svojho kultového produktu Clio, ktorý sa vyrába v závode Novo Mesto v Slovinsku a je určený pre francúzsky trh.

Groupe CAT prevádzkuje 1600 vlastných nákladných vozidiel a 2300 železničných vagónov. Medzi hlavné činnosti spoločnosti patrí logistika hotových vozidiel a súvisiace služby s pridanou hodnotou, ako aj logistika náhradných dielcov, priemyselných komponentov a dvojkolesových vozidiel.

Foto: Groupe Cat