Accolade Industrial Fund rastie rýchlym tempom

Desať nových moderných a udržateľných industriálnych projektov, zväčšenie portfólia o 30 %, takmer 400 nových kvalifikovaných investorov a medziročné zhodnotenie 10,02 % v eurovej triede. Accolade Industrial Fund, najväčší fond priemyselných nehnuteľností v Českej republike, dnes vlastní dovedna 16 priemyselných parkov v tuzemsku, Poľsku a v Nemecku s celkovou rozlohou 936 304 m2. Z ktorých nájmov, ktoré vzrástli o 35 %, profituje 1200 investorov.

„Moderné haly vlani v plnej miere potvrdili svoj význam. Infraštruktúra pre moderné podnikanie držala európske ekonomiky v každej situácii, aj v najprísnejšej karanténe a opakujúcich sa lockdownoch. E-commerce v Európe vzrástol o viac ako 27 %, čo sa významne prejavuje v dopyte po ďalších priestoroch. Zároveň rastie logistika a prekvapivo aj výroba. V roku 2021 tak v našom portfóliu určite privítame ďalších významných nájomcov zo všetkých troch sektorov,“ hovorí Milan Kratina, predseda predstavenstva Accolade Industrial Fund.

Fond zažil aj napriek súčasnej ekonomickej kríze ďalší úspešný rok a rastie rýchlym tempom vo všetkých sledovaných oblastiach. Okrem nárastu prenajímateľných plôch, hodnoty portfólia a počtu nových investorov je fond Accolade atraktívny predovšetkým vďaka rastu ročného príjmu z nájomného. Tento kľúčový aspekt výnosu sa medziročne zvýšil o 35 % zo 35,4 miliónov na súčasných 48 miliónov eur.

„Základom kvalitného portfólia nehnuteľností sú špičkové lokality a bonitní nájomcovia. Rok 2020 potvrdil rast všetkých lokalít, 100 % obsadenosť portfólia a 100 % zaplatených nájmov. Po šiestich rokoch existencie výrazne prekonávame nielen trh strednej a východnej Európy, ale aj nemecký. Dúfajme, že tento vývoj bude pokračovať aj v tomto roku. S postupujúcou revolúciou vo výrobe a hlavne s masívnym nakupovaním sa dopyt po moderných a udržateľných halách bude pravdepodobne ešte zvyšovať. Priemyselné nehnuteľnosti sú aj naďalej skvelou investičnou príležitosťou. Som rád, že sme v novembri otvorili aktívnu distribúciu aj na Slovensku, kde je hneď od štartu o náš Fond veľký záujem,“ dodal M. Kratina.