ABB podporuje kratšie dodacie lehoty pre elektronický obchod

Uvedením svojej aplikačnej bunky FlexBuffer na trh spoločnosť ABB verí, že bude promptne reagovať na rastúci dopyt zákazníkov po výbere, flexibilite a rýchlom dodaní. FlexBuffer, ktorý pozostáva z robota ABB, sady uchopovačov, softvérového balíka, skladovacích regálov a podávačov dodávajúcich a odosielajúcich tovar, je multifunkčné riešenie určené na spracovanie rôznych zákazníckych objednávok. Prichádzajúce objednávky spravuje softvérom, ktorý je prepojený so systémami WMS, ERP a AMS.

Softvérová súprava spravuje ukladanie zmiešaných položiek, pričom predchádza kolíziám a optimalizuje využitie úložiska. Informácie zo softvéru používa robot na skladovanie tovaru v príslušných polohách stojana na základe poradia, v akom je ho potrebné odoslať. Keď je potrebné vyzdvihnúť predmety, robot môže postupne vybrať požadovaný tovar a umiestniť ho na výstupný dopravník pripravený na odoslanie.

„Neustále sa meniaca povaha dnešného spotrebiteľského prostredia a explózia elektronického obchodu sú výzvou pre konvenčné systémy používané na spracovanie a doručovanie objednávok. FlexBuffer pomáha našim zákazníkom zvládnuť tieto výzvy tým, že prináša automatizované skladovanie, vyberanie a sekvenovanie tovaru do všetkých zariadení,“ hovorí Marc Segura, senior viceprezident skupiny a generálny riaditeľ pre spotrebiteľské segmenty a servisnú robotiku v ABB.

„Akákoľvek prevádzka, od veľkých obchodov po malé lekárne, môže dosiahnuť maximálnu účinnosť pri manipulácii so širokým spektrom položiek. Vďaka aplikácii FlexBuffer budú mať naši zákazníci možnosť flexibilne skladovať a vyberať tovar podľa vlastného želania, v ľubovoľnom poradí tak, aby vyhovoval ich prevádzke a potrebám.“

V súčasnosti medzi aktívne pilotné inštalácie patrí aplikácia na skladovanie liečiv v čínskej 7. nemocnici v Šanghaj a automatický maloobchodný predaj pre čínsku mobilnú komunikačnú spoločnosť Huawei. Aplikácia umožňuje zákazníkom vyberať objednávky mobilných telefónov prostredníctvom automatizovanej búdky a vychystávania objednávok pre britského predajcu John Lewis & Partners.

Foto: ABB

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.