123kuriér/123kurýr doručuje medzi SK a CZ zásielky do 50 kg

Vďaka založeniu českej dcérskej firmy 123kurýr a prepojeniu slovenskej a českej prepravnej siete teraz putujú balíky medzi Slovenskom a Českou republikou v 24-hodinovom takte. „Medzinárodnú prepravu medzi SK a CZ zaisťujeme od začiatku nášho vstupu na trh. V Českej republike sme využívali na doručovanie partnerské siete a museli sme sa prispôsobiť ich podmienkam a doručovacím lehotám. V rámci vlastnej siete teraz môžeme ponúkať zákazníkom rovnaké prepravné podmienky v oboch štátoch,“ povedal Miloš Melník, generálny riaditeľ 123kuriér/123kurýr.

Ponuka balíkových dopravcov je v oblasti medzinárodných prepráv často obmedzená váhovým limitom, ktorý sa pohybuje okolo 30 kg, a to aj v prípade doručenia do susednej krajiny. 123kuriér/123kurýr váhový limit neznižuje. „Vieme, že doručenie medzi Slovenskom a Českom počas 24 hodín ponúka väčšina balíkových dopravcov, aspoň v priľahlých regiónoch je to štandardom. Preto sme sa rozhodli, že benefitom našej siete bude zachovanie váhového limitu 50 kg, ktorý platí vo vnútroštátnych prepravách balíkov, aj pre medzinárodné prepravy,“ vysvetľuje výhodu služby Miloš Melník.

Sieť 123kuriér/123kurýr sa prezentuje ako kuriér pre všetkých. „Sme tu aj pre nezmluvných zákazníkov, teda tých, ktorí si jednoducho objednajú a zaplatia prepravu on-line. To je výhoda napríklad pre e-shopy alebo firmy s nepravidelným objemom zásielok,“ doplňuje Miloš Melník. V Českej republike zaisťuje spoločnosť zatiaľ prepravy pre firemných zákazníkov v režime B2B a B2C, ale rovnako ako na Slovensku, čoskoro aj v Česku ponúkne služby aj súkromným osobám (C2C).

Foto: 123kuriér