Nico Rosberg sa stal ambasádorom značky Jungheinrich

Jungheinrich a Nico Rosberg spájajú svoje sily na podporu elektromobility a trvalo udržateľného rozvoja. Podnikateľ v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a majster sveta Formuly 1 z roku 2016 bude reprezentovať popredného globálneho poskytovateľa riešení v sektore intralogistiky ako ambasádor značky.

„Nico Rosberg nie je len ikonou motoristického športu – ako investora a vizionára ho so spoločnosťou Jungheinrich spája zápal pre inteligentné, klimaticky šetrné a trvalo udržateľné technológie,“ uvádza Dr. Brzoska, predseda predstavenstva spoločnosti Jungheinrich AG. Bývalý pilot F1 je spoluzakladateľom festivalu Greentech[A1] , globálnej platformy pre technológie budúcnosti v oblasti dopravy, výživy, poľnohospodárstva, financií, módy a energetiky. Od ukončenia svojej aktívnej kariéry je Rosberg významným obhajcom elektromobility a trvalo udržateľných obchodných postupov. „Naša planéta potrebuje nové vízie a inteligentné technológie. To znamená, že musíme podporovať elektrifikáciu a dekarbonizáciu všetkých oblastí našej ekonomiky – najmä dopravy,“ hovorí Rosberg. „Spolu so spoločnosťou Jungheinrich som sa rozhodol zaujať miesto vodiča v týchto pretekoch za elektromobilitou.“

V spoločnosti Jungheinrich sme podporovali elektromobilitu od samého počiatku svojho podnikania a sme priekopníkmi a hlavnými inovátormi v oblasti lítiovo-iónovej technológie. Presne pred desiatimi rokmi uviedla spoločnosť Jungheinrich na trh sériovo vyrábaný vozík poháňaný lítiovo-iónovou technológiou ako prvý výrobca manipulačnej techniky na svete.

„Naša snaha o vytváranie udržateľnej hodnoty nás spojila s Nicom Rosbergom,“ vysvetľuje Dr. Brzoska. „Nico je tvárou nášho odhodlania a našej práce. Okrem toho chceme spoločne rozvíjať myšlienky a pracovať na konkrétnych riešeniach a uplatňovaní elektrifikačných riešení, energetickej účinnosti a trvalo udržateľného rozvoja, aby sme ukázali, čo všetko je možné v logistike budúcnosti. Spolu s naším novým ambasádorom značky Nicom Rosbergom sa náš záväzok voči našim zákazníkom a verejnosti stal ešte dôležitejším pre našu prácu.“

O Nicovi Rosbergovi
Nico Rosberg sa narodil v roku 1985 v nemeckom Wiesbadene ako syn majstra sveta Formuly 1™ Kekeho Rosberga. Nico bol pilotom F1 jedenásť rokov a v roku 2016 získal titul majstra sveta. Po ukončení svojej aktívnej kariéry pilota F1 sa vydal na dráhu podnikateľa v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a investora do zelených technológií a start‑upov v oblasti dopravy. Jeho tím so sídlom v Monaku riadi veľké množstvo projektov s podporou medzinárodnej zostavy špecialistov z Monaka, Veľkej Británie a Nemecka. Rosberg už investoval do mnohých úspešných start-upov ako Lilium, Volocopter, What3Words, Tier a Formula E. V roku 2018 bol Rosberg ocenený za svoj záväzok voči trvalo udržateľným inováciám environmentálnym ocenením „GreenTec Podnikateľ roka“. O rok neskôr založil festival GREENTECH, globálnu platformu pre najmodernejšie zelené technológie a trvalo udržateľný životný štýl. V roku 2020 Rosberg založil tím Rosberg X Racing v rámci súťaže Extreme E, pretekov, ktoré upozorňujú na vplyv klimatických zmien a podporujú zavádzanie elektromobilov v snahe o zníženie uhlíkovej stopy pre lepšiu budúcnosť planéty.

Foto: Tom Ziora/Nico Rosberg

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.