Hala DC7B v P3 Bratislava D2 získala certifikáciu BREEAM ‘Very Good’

Spoločnosť P3 Logistic Parks, popredný developer a dlhodobý vlastník logistických nehnuteľností v Európe, je hrdá na to, že jej najnovšia nehnuteľnosť v parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne získala hodnotenie udržateľnosti BREEAM ‘Very Good’. Celé slovenské portfólio P3 tak dosahuje plnú certifikáciu na úrovni BREEAM ‘Very Good’, čo potvrdzuje udržateľnosť jej moderných aktív.

Medzinárodný certifikačný rámec udržateľnosti BREEAM stanovuje náročné ekologické požiadavky pre developerov a zároveň dáva nájomcom istotu, že priestory, v ktorých podnikajú, boli postavené s ohľadom na kvalitné pracovné prostredie.

Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks v Českej republike a na Slovensku hovorí: „Najnovšia hala DC7B v parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne spĺňa všetky kritériá udržateľnosti. Vďaka tomu môže byť certifikovaná ako BREEAM ‚Very Good‘. V P3 vždy berieme udržateľnosť do úvahy ako súčasť našej stratégie ESG. Staviame moderné logistické nehnuteľnosti najvyššej kvality na úrovni A, ktoré nájomcom prinášajú výraznú úsporu prevádzkových nákladov, v kvalitných podmienkach.“

Hala DC7B v parku P3 pri Lozorne je vybavená moderným systémom vykurovania a vetrania, zvýšenou tepelnou izoláciou strechy a energeticky úsporným inteligentným LED osvetlením v celom objekte. Konštrukčne je pripravená aj na ďalšie rozšírenie na kancelárske či priemyselné účely. Jedinečným prvkom tunajšieho prostredia je 300-ročný dub letný, ktorému P3 prispôsobila konštrukciu haly a znížila úžitkovú zastavanú plochu o približne 3 000 m².

Nová hala bola postavená pre dlhodobých nájomcov parku, IHLE, európskeho veľkoobchodníka s pneumatikami a diskami pre automobily, a MX Logistika, distribučný sklad pre maloobchodného predajcu nábytku MÖBELIX, jedného z najväčších nájomcov P3.

Marek Šulc, marketingový manažér spoločnosti Möbelix CZ a SK hovorí: „P3 Logistic Parks v Lozorne sme si vybrali pre vyhovujúce a variabilné priestory, dobrú dostupnosť a umiestnenie v blízkosti strategických logistických ťahov. Spoluprácu vnímame pozitívne, čoho dôkazom je trvanie kontraktu a aj zväčšujúci sa rozsah spolupráce. Sme tu spokojní.“

MX Logistika si prenajíma priestory s celkovou rozlohou 69 000 m2 v rámci troch logistických nehnuteľností v parku P3 Bratislava D2. Len v minulom roku spoločnosť rozšírila svoju prenajatú plochu o viac ako 23 000 m², z čoho 13 500 m² je v najnovšej hale DC7B. Zo skladov v P3 Bratislava D2 obsluhuje MX Logistika 10 krajín, 154 predajní a zamestnáva takmer 50 zamestnancov z blízkeho okolia. S týmto najnovším rozšírením priestorov spoločnosť rozšíri svoj tím o 10 nových zamestnancov.