D3 naďalej zostáva prioritou, minister dopravy o tom ubezpečil žilinskú županku

Minister dopravy Pavol Lančarič sa stretol s predsedníčkou Žilinského samosprávneho kraja. Rokovali spolu o pripravovanej diaľnici D3 a jej troch chýbajúcich úsekoch a tiež o ďalších dopravných projektoch v Žilinskom kraji. Minister sa stretol aj s aktivistami zo združenia D3 pre Európu.

„Pani predsedníčku som uistil, že na tom, že D3 je pre ministerstvo priorita, sa nič nemení. Táto diaľnica je z nášho pohľadu naozaj kľúčová. Kysučania sa preto nemusia ničoho obávať, v jej príprave budeme ďalej pokračovať tak, ako doteraz,“ vyjadril sa po stretnutí minister dopravy Pavol Lančarič.
Na D3 sa momentálne buduje privádzač do Kysuckého Nového Mesta a tiež Zelený most vo Svrčinovci. Na samotnej diaľnici treba postaviť ešte 3 úseky: Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto; Kysucké Nové Mesto – Oščadnica a Oščadnica – Čadca, Bukov, 2. profil.

„Momentálne sú všetky úseky v procese posudzovania vplyvov na životného prostredie, teda tzv. EIA. Hneď ako skončí, Národná diaľničná spoločnosť aj Ministerstvo dopravy SR vynaložia maximálne úsilie, aby čo najviac urýchlili ďalšie fázy prípravy tejto mimoriadne dôležitej diaľnice,“ doplnil generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Vladimír Jacko.